Aggressive role
Agresivni roleri su napravljeni za akrobacije
Agresivni roleri su vrsta rolera napravljena za trikove i skokove. Dolaze s vrlo robusnim i izdržljivim čizmama koje mogu izdržati snažne udarce i istovremeno zaštititi vaša stopala.
Konstrukcija agresivnih rolera čini ih savršenima za grindanje različitih objekata i izvođenje tehničkih akrobacija. Agresivni roleri dolaze u modelima s četiri kotača i inline modelima. Međutim, agresivni inline roleri su općenito popularnija opcija od ove dvije.
Što uzeti u obzir pri kupnji agresivnih rolera?
Prva stvar koju trebate uzeti u obzir je vaša razina vještine. Možete pronaći agresivne roleri prilagođene svakoj razini vještine, od profesionalaca do početnika. Početnički agresivni roleri su konstruirani s tvrđim školjkama kako bi pružili veću podršku i zaštitu, dok neki profesionalni modeli mogu imati mekšu konstrukciju čizme. Mekše čizme su fleksibilnije, pružajući bolju kontrolu i upravljivost za neke trikove.
Još jedna važna stvar je postavka okvira. Anti-rocker okviri su standardni i olakšavaju grindanje u usporedbi s ravnom postavkom. Freestyle okviri, s druge strane, omogućuju veću kreativnost pri grindanju jer imaju veću površinu u sredini.
Na kraju, ali ne manje važno, trebali biste uzeti u obzir veličinu kotača. Općenito, što su kotači manji, to je lakše izvoditi akrobacije. Veći kotači su bolji za parkour-slične skokove u urbanim sredinama.
Zapamtite da se uvijek zaštitite kada izvodite razne trikove i skokove. Sve potrebne zaštitne opreme možete pronaći u našem Izboru zaštitne opreme za rolanje.
Agresivni roleri vs Fitness roleri
Glavne razlike između agresivnih inline rolera i fitness inline rolera su veličina kotača, čizme i okviri. Agresivni roleri općenito imaju mnogo manje kotače. Uobičajeni promjer kotača kod agresivnih rolera je između 55 mm i 80 mm. Kotači fitness rolera, s druge strane, obično su veličine 80 - 100 mm. Mali kotači možda ne pružaju toliku brzinu, ali su lakši za grindanje i pružaju bolju stabilnost.
Konstrukcija čizme i okvira agresivnih inline rolera također je različita od običnih inline rolera. Čizme agresivnih rolera obično imaju tvrdu plastičnu školjku, dok fitness inline roleri imaju više varijacija u konstrukciji čizme. Ove tvrde školjke čine agresivne roleri težima.
Postoje i razlike u strukturama okvira. Fitness roleri imaju okvire s ravnom postavkom kotača, gdje su svi kotači jednake veličine. Agresivni roleri obično imaju anti-rocker okvire s dva veća i dva manja kotača.
Niste sigurni jesu li agresivni roleri za vas? Pogledajte naš vodič “Koju vrstu rolera trebam odabrati?” kako biste pronašli savršen par rolera za svoje potrebe.